Fermer
art_track
7
Νέα
chevron_right
12
Order of play / Results
chevron_right
12
Men Rankings
chevron_right
9
Women Rankings
chevron_right
6
Tournaments
chevron_right
15
Βίντεο
chevron_right
14
Φωτογραφίες
gamepad
8
Prediction Game
chevron_right
10
My info
chevron_right
9
Matches to bet
chevron_right
14
My prediction
chevron_right
8
Βαθμολογιες
chevron_right
9
Rules
forum
10
Forum & discussions
account_circle
Γραφομαι
Register
menu
person
Παιχνίδι προβλέψεων
5
Forum
Είσοδος
Register
Order of play / Results
Order of play
Παρασκευή 10 Μαΐου (begin at 04:00)
Results
Πέμπτη 9 Μαΐου
Τετάρτη 8 Μαΐου
Τρίτη 7 Μαΐου
Δευτέρα 6 Μαΐου
Tournaments
Upcoming tournaments
Ρωμη
Μπορντώ
Turin
Rome
Parme
Paris
Search a tournament
Tournaments
Men (ATP)
Women (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Αυστραλιανο Οπεν 2024
Sinner / Sabalenka
Γαλλικο Οπεν 2024
Από 26 Μαΐου to 9 Ιουνίου
Γουίμπλετον 2024
Από 1 to 14 Ιουλίου
Αμερικανικο Οπεν 2024
Από 26 Αυγούστου to 8 Σεπτεμβρίου
Challengers 2024
Playing tournaments
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Upcoming tournaments
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Κατάταξη
Men (ATP)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-23)
Youth (-23) (France)
Challenger Race
Women (WTA)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-21)
Youth (-21) (France)
Increase
Holger Rune
+920
Τσιτσιπάς
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Decrease
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Τζόκοβιτς
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Βίντεο
Categories
Funny
Interviews
Matches
News
Hot shots
Off-court
Most popular this week
Στιγμιότυπα από τον τελικό Iga Swiatek - Sabalenka στο χωμάτινο γήπεδο της Μαδρίτης
Στιγμιότυπα από τον ημιτελικό Auger-Aliassime - Lehecka στο χωμάτινο γήπεδο της Μαδρίτης
Rublev vs Auger-Aliassime, το δραματικό τέλος της αναμέτρησης του 2ου γύρου στο Ρότερνταμ
Στιγμιότυπα Rublev vs Auger-Aliassime στον τελικό στο χωμάτινο γήπεδο της Μαδρίτης
Στιγμιότυπα από τον ημιτελικό Sabalenka - Rybakina στο χωμάτινο γήπεδο της Μαδρίτης
Last video
10:53
Submit a video
Παίκτες
Men
Full list
By country: Γαλλια
Women
Full list
By country: Γαλλια
Search a player
Head to head of the day
vs
vs
Performance of the day
Berrettini d. Galarneau
4/6, 7/5, 7/5
678 rank difference
Δημοτικότητα
Ναδάλ
48,155 Fans
Τζόκοβιτς
43,818 Fans
Φέντερερ
41,181 Fans
Alexander Zverev
25,135 Fans
Carlos Alcaraz
22,225 Fans
Full ranking
Δημοτικότητα
Χάλεπ Σιμόνα
11,306 Fans
Iga Swiatek
10,235 Fans
Σερένα Γουίλιαμς
10,189 Fans
Μουγκουρούθα
8,426 Fans
Angelique Kerber
8,364 Fans
Full ranking
1
7
30
Lingua Lavallen A
0
6
15
Olivo R
Today
A.Zverev
at 14:30
A.Vukic
Today
K.Volynets
at 18:00
A.Sabalenka
Today
Τζόκοβιτς
at 19:00
C.Moutet
2016
2024
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
Bucharest 2016
ATP 250 - Από 18 to 24 Απριλίου
02:46:00
10°C
view_headline
Order of play / Results
view_headline
Ισοπαλία
info_outline
Πληροφορίες
comment
Analyses
view_headline
Qualifications
Πληροφορίες
Official name
BRD Nastase Tiriac Trophy
Πόλη
Bucarest, Ρουμανία
Θέση
BNR Arena
Κατηγορία
ATP 250
Επιφάνεια
Πηλός (Υπαίθριος)
Ημερομηνία
Από 18 to 24 Απριλίου 2016 (7 Ημέρες)
Qualifications
Σάββατο 16 Απριλίου
Τα χρήματα του βραβείου
520,070 €
Website
www.brd-nastase-tiriac-trophy.ro/
Prize list
2024
Fucsovics M
d.
Navone M
64 75
2016
Verdasco F
d.
Pouille L
63 62
2015
Garcia-Lopez G
d.
Vesely J
76
5
76
11
2014
Dimitrov G
d.
Rosol L
76
2
61
2013
Rosol L
d.
Garcia-Lopez G
63 62
2012
Simon G
d.
Fognini F
64 63
2011
Mayer F
d.
Andujar P
63 61
2010
Chela J
d.
Andujar P
75 61
2009
Montanes A
d.
Monaco J
76
2
76
6
2008
Simon G
d.
Moya C
63 64
2007
Simon G
d.
Hanescu V
46 63 62
2006
Melzer J
d.
Volandri F
61 75
2005
Serra F
d.
Andreev I
63 64
2004
Acasuso J
d.
Andreev I
63 60
2003
Sanchez D
d.
Massu N
62 62
2002
Ferrer D
d.
Acasuso J
63 62
2001
El Aynaoui Y
d.
Montanes A
76
5
76
2
2000
Balcells J
d.
Hantschk M
64 36 76
1
1999
Martin A
d.
Alami K
62 63
1998
Clavet F
d.
Di Pasquale A
64 26 75
1997
Fromberg R
d.
Gaudenzi A
61 76
2
1996
Berasategui A
d.
Moya C
61 76
5
1995
Muster T
d.
Schaller G
63 64
1994
Davin F
d.
Ivanisevic G
62 64
1993
Ivanisevic G
d.
Cherkasov A
62 76
5
Τα χρήματα του βραβείου
Νικητής
250 Ποντοι
80,000 €
Τελικός
150 Ποντοι
42,100 €
Ημιτελικά
90 Ποντοι
22,800 €
Προημιτελικά
45 Ποντοι
12,990 €
2ος γύρος
20 Ποντοι
7,655 €
1ος γύρος
0 Ποντοι
4,535 €
Διαμοιραση
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seeds
1
Tomic B
2ος γύρος
2
Karlovic I
2ος γύρος
3
Delbonis F
Ημιτελικά
4
Garcia-Lopez G
Ημιτελικά
5
Baghdatis M
1ος γύρος
6
Pella G
Προημιτελικά
7
Lorenzi P
Προημιτελικά
8
Mathieu P
1ος γύρος
Top 5
+ all
1
yoshi
30
pts
2
ND
27
pts
3
victorino
26
pts
4
CactusTennis
25
pts
5
Tennis98
24
pts
Participer
542
missing translations
Please help us to translate TennisTemple