Fermer
art_track
15
Νέα
chevron_right
12
Order of play / Results
chevron_right
12
Men Rankings
chevron_right
12
Women Rankings
chevron_right
15
Tournaments
chevron_right
13
Βίντεο
chevron_right
5
Φωτογραφίες
gamepad
5
Prediction Game
chevron_right
15
My info
chevron_right
12
Matches to bet
chevron_right
12
My prediction
chevron_right
15
Βαθμολογιες
chevron_right
9
Rules
forum
10
Forum & discussions
account_circle
Γραφομαι
Register
menu
person
Παιχνίδι προβλέψεων
5
Forum
Είσοδος
Register
Order of play / Results
Order of play
Τετάρτη 24 Απριλίου
Results
Τετάρτη 24 Απριλίου
Τρίτη 23 Απριλίου
Δευτέρα 22 Απριλίου
Κυριακή 21 Απριλίου
Tournaments
Upcoming tournaments
Μαδρίτη
Cagliari
Aix en Provence
Μαδριτη
Lleida
Saint-Malo
Search a tournament
Tournaments
Men (ATP)
Women (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Αυστραλιανο Οπεν 2024
Sinner / Sabalenka
Γαλλικο Οπεν 2024
Από 26 Μαΐου to 9 Ιουνίου
Γουίμπλετον 2024
Από 1 to 14 Ιουλίου
Challengers 2024
Playing tournaments
Savannah
Shenzhen
Roma
Ostrava
Conception
Angers
Santa Margherita Di Pula 5
Nottingham
Mosquera
Oeiras
Tokyo
Charlottesville
Wuning
Lopota
Santa Margherita Di Pula 5
Mosquera
Hammamet 6
Nottingham
Upcoming tournaments
Guangzhou
Porto Alegre
Anapoima
Sabadell
Xalapa
Santa Margherita Di Pula 6
Nottingham 2
Bonita Springs
Gifu
Wiesbaden
Lopota 2
Boca Raton 2
Santa Margherita Di Pula 6
Anapoima
Hammamet 7
Yecla
Nottingham 2
Κατάταξη
Men (ATP)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-23)
Youth (-23) (France)
Challenger Race
Women (WTA)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-21)
Youth (-21) (France)
Increase
Holger Rune
+920
Τσιτσιπάς
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Decrease
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Τζόκοβιτς
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Βίντεο
Categories
Funny
Interviews
Matches
News
Hot shots
Off-court
Most popular this week
Ο Ruud ακινητοποίησε τον Τζόκοβιτς για τη μεγαλύτερη νίκη της καριέρας του στο ATP Tour! Στιγμιότυπα από τον δεύτερο ημιτελικό στο Μόντε Κάρλο.
Ναδάλ - Μινόρ, Τσιτσιπάς - Όφνερ, Ρουντ - Μίλερ, Φιλς - Αλτμάιερ και Μουσέτι - Καρμπαλές Μπαένα. Στιγμιότυπα της 3ης ημέρας στη Βαρκελώνη
Στιγμιότυπα από τον τελικό Ruud - Τσιτσιπάς στο χωμάτινο γήπεδο της Βαρκελώνης
Επική μάχη μεταξύ Rune και Dimitrov στο Μόντε Κάρλο!
Last video
19:09
Submit a video
Παίκτες
Men
Full list
By country: Γαλλια
Women
Full list
By country: Γαλλια
Search a player
Head to head of the day
vs
vs
Performance of the day
Garcian d. Added
6/4, 4/6, 6/3
591 rank difference
Δημοτικότητα
Ναδάλ
47,623 Fans
Τζόκοβιτς
43,672 Fans
Φέντερερ
41,171 Fans
Alexander Zverev
25,011 Fans
Carlos Alcaraz
21,973 Fans
Full ranking
Δημοτικότητα
Χάλεπ Σιμόνα
11,310 Fans
Σερένα Γουίλιαμς
10,191 Fans
Iga Swiatek
10,091 Fans
Μουγκουρούθα
8,431 Fans
Angelique Kerber
8,349 Fans
Full ranking
4
00
Safiullin R
5
00
Seyboth Wild T
1
7
2
Vukic A
6
6
6
Daniel T
5
6
40
Stephens S
7
3
30
Trevisan M
3
00
Vekic D
0
00
Siegemund L
3
15
Sorribes Tormo S
4
15
Pera B
1
15
Ναόμι Οζάκα
1
00
Minnen G
0
6
6
00
Davis L
1
7
4
00
Sherif M
6
2
Gadecki O
6
1
Rosatello C
5
6
15
Harris B
4
3
00
Kovalik J
1
6
00
Nicod J
0
7
00
Kolar Z
2
6
2
00
Fery A
2
1
6
00
Berankis R
6
5
Bertola R
6
2
Shimizu Y
5
00
Inoue H
2
00
Hruncakova V
4
3
15
Valentova T
4
6
15
Harrison C
Today
A.Karatsev
at 14:00
F.Marozsan
Today
B.Coric
at 16:00
B.Hassan
2011
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
Hambourg 2011
ATP 500 - Από 18 to 24 Ιουλίου
13:35:20
10°C
view_headline
Order of play / Results
view_headline
Ισοπαλία
info_outline
Πληροφορίες
comment
Analyses
Πληροφορίες
Official name
German Tennis Championships
Πόλη
Hambourg, Γερμανία
Θέση
Rothenbaum Club
Κατηγορία
ATP 500
Επιφάνεια
Πηλός (Υπαίθριος)
Ημερομηνία
Από 18 to 24 Ιουλίου 2011 (7 Ημέρες)
Τα χρήματα του βραβείου
1,115,000 €
Website
www.german-open-hamburg.de
Prize list
2023
Zverev A
d.
Djere L
75 63
2022
Musetti L
d.
Alcaraz C
64 67
6
64
2021
Carreno Busta P
d.
Krajinovic F
62 64
2020
Rublev A
d.
Τσιτσιπάς
64 36 75
2019
Basilashvili N
d.
Rublev A
75 46 63
2018
Basilashvili N
d.
Mayer L
64 06 75
2017
Mayer L
d.
Mayer F
64 46 63
2016
Klizan M
d.
Cuevas P
61 64
2015
Ναδάλ
d.
Fognini F
75 75
2014
Mayer L
d.
Ferrer D
67
3
61 76
4
2013
Fognini F
d.
Delbonis F
46 76
8
62
2012
Monaco J
d.
Haas T
75 64
2011
Simon G
d.
Almagro N
64 46 64
2010
Golubev A
d.
Melzer J
63 75
2009
Davydenko N
d.
Mathieu P
64 62
2008
Ναδάλ
d.
Φέντερερ
75 67
3
63
2007
Φέντερερ
d.
Ναδάλ
26 62 60
2006
Robredo T
d.
Stepanek R
61 63 63
2005
Φέντερερ
d.
Gasquet R
63 75 76
4
2004
Φέντερερ
d.
Coria G
46 64 62 63
2003
Coria G
d.
Calleri A
63 64 64
2002
Φέντερερ
d.
Safin M
61 63 64
2001
Portas A
d.
Ferrero J
46 62 06 76
5
75
2000
Kuerten G
d.
Safin M
64 57 64 57 76
3
1999
Rios M
d.
Zabaleta M
67
5
75 57 76
5
62
1998
Costa A
d.
Corretja A
62 60 10 ab
1997
Medvedev A
d.
Mantilla F
60 64 62
1996
Carretero R
d.
Corretja A
26 64 64 64
1995
Medvedev A
d.
Ivanisevic G
63 62 61
1994
Medvedev A
d.
Kafelnikov Y
64 64 36 63
1993
Stich M
d.
Chesnokov A
63 67
1
76
7
64
1992
Edberg S
d.
Stich M
57 64 61
1991
Novacek K
d.
Gustafsson M
63 63 57 06 61
1990
Aguilera J
d.
Becker B
61 60 76
1989
Lendl I
d.
Skoff H
64 61 63
1988
Carlsson K
d.
Leconte H
62 61 64
1987
Lendl I
d.
Mecir Sr. M
61 63 63
1986
Leconte H
d.
Mecir Sr. M
62 57 64 62
1985
Mecir Sr. M
d.
Sundstrom H
64 61 64
1984
Aguilera J
d.
Sundstrom H
64 26 26 64 64
1983
Noah Y
d.
Higueras J
36 75 62 60
1982
Higueras J
d.
McNamara P
46 67 76 63 76
1981
McNamara P
d.
Connors J
76 61 46 64
1980
Solomon H
d.
Vilas G
67 62 64 26 63
1979
Higueras J
d.
Solomon H
36 61 64 61
1978
Vilas G
d.
Fibak W
62 64 62
1977
Bertolucci P
d.
Orantes M
63 46 62 63
1976
Dibbs E
d.
Orantes M
64 46 61 26 61
1975
Orantes M
d.
Kodes J
36 62 62 46 61
1974
Dibbs E
d.
Ploetz H
62 62 63
1973
Dibbs E
d.
Meiler K
61 36 76 63
1972
Orantes M
d.
Panatta A
63 98 60
1971
Gimeno A
d.
Szoke P
63 62 62
1970
Okker T
d.
Nastase I
46 63 63 64
1969
Roche T
d.
Okker T
61 57 75 86
1968
Newcombe J
d.
Drysdale C
63 62 64
Τα χρήματα του βραβείου
Νικητής
500 Ποντοι
228,000 €
Τελικός
300 Ποντοι
104,000 €
Ημιτελικά
180 Ποντοι
48,500 €
Προημιτελικά
90 Ποντοι
23,200 €
3ος γύρος
45 Ποντοι
11,250 €
2ος γύρος
20 Ποντοι
6,000 €
1ος γύρος
0 Ποντοι
3,500 €
Διαμοιραση
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seeds
1
Monfils G
Προημιτελικά
2
Melzer J
Προημιτελικά
3
Almagro N
Τελικός
4
Youzhny M
Ημιτελικά
5
Simon G
6
Mayer F
Προημιτελικά
7
Chela J
2ος γύρος
8
Verdasco F
Ημιτελικά
Top 5
+ all
1
Ace
29
pts
2
remix1298
28
pts
3
tom
26
pts
4
Nicolas L.
26
pts
5
kickass
26
pts
Participer
542
missing translations
Please help us to translate TennisTemple